Nie ukrywajmy: zdecydowana większość z nas z chęcią pozbyłaby się nadmiaru tłuszczyku z brzucha, ud czy boczków. A, gdyby tak dało się go „przesunąć” w miejsca bardziej potrzebujące, takie jak na przykład piersi? Brzmi jak marzenie prawda? Teraz jednak – dzięki współczesnym technikom medycyny estetycznej – jest to jak najbardziej możliwe!

Polecamy: 3 NAJPOPULARNIEJSZE METODY NA ZMARSZCZKI

Nie ma chyba osoby, która nie marzy o idealnej sylwetce. I mimo że ciągła dieta, liczne ćwiczenia, hektolitry wylanego potu to nieodłączni towarzysze twojego życia, wciąż czujesz, że masz nadmiar tłuszczu? Z pomocą w uzyskaniu pożądanych kształtów przychodzi medycyna estetyczna. W ostatnim czasie ogromnym zainteresowaniem cieszy się urządzenie Body Jet. Jego zadaniem jest… precyzyjne odsysanie komórek tłuszczowych. Ale nie takie zwyczajne – liposukcja w tym przypadku nie idzie bowiem w parze ze skalpelem.

POLECAMY: CZYM JEST LABIOPLASTYKA?

Body Jet wykorzystuje system WAL – water-jet assisted liposuction. To najprościej mówiąc liposukcja wspomagana strumieniem wody (soli fizjologicznej). Jakie są wskazania do zabiegu? Cellulit, otyłość, nadmierna ilość tkanki tłuszczowej w wybranych obszarach, nadmierna ilość tkanki tłuszczowej na klatce piersiowej u mężczyzn, a także niedoskonałości sylwetki. Podczas jednego zabiegu można usunąć do 5 litrów tłuszczu na 100 kg masy. Zazwyczaj można maksymalnie odsysać tłuszcz z sześciu stref, czyli biodra, talia oraz górna i dolna partia brzucha mogą być modelowane podczas jednego zabiegu.

Polecamy: DIETA JABŁKOWA – DLACZEGO POKOCHAŁY JĄ KOBIETY NA CAŁYM ŚWIECIE?

To samo dotyczy kolan, łydek i obu stron ud. Body Jet wyróżnia się krótkim czasem trwania rekonwalescencji, minimalnym ryzykiem wystąpienia obrzęków, siniaków czy krwiaków, natychmiastowymi efektami, a także tym, że zabieg jest zdecydowanie mniej inwazyjny niż tradycyjna liposukcja. Jest jeszcze jedna zaleta – po zastosowaniu Body Jet odseparowana tkanka tłuszczowa nadaje się do lipotransferu, czyli przeszczepu w inne partie ciała!

Polecamy: DOMOWE KURACJE UJĘDRNIAJĄCE CIAŁO

Ponieważ w wyniku zabiegu otrzymuje się nieuszkodzone komórki tłuszczowe wraz z komórkami macierzystymi, możliwe jest zastosowanie ich na przykład w zabiegu powiększania piersi. Tego rodzaju komórki – pobrane bezpośrednio od pacjenta – stanowią najbardziej naturalny i najbezpieczniejszy materiał do wypełnień. W przeciwieństwie do innych zabiegów pozyskiwania tkanki tłuszczowej, Body Jet zwiększa szansę na zachowanie odpowiedniego kształtu modelowanych miejsc. Co istotne, liposukcja oraz reimplantacja mogą być wykonane podczas jednej sesji zabiegowej. Trwa to wówczas około 1-2 godzin.

Sprawdź szczegóły zabiegu Body Jet w Medyk Estetic

Facebook Comments Box

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *