Wiele kobiet wręcz oszalało na jej punkcie. Jak zgodnie podkreślają nie ma skuteczniejszej metody na pozbycie się znienawidzonych fałdek na brzuchu od diety jabłkowej. Podpowiadamy, czym się charakteryzuje i co ważniejsze, czy jest bezpieczna dla naszego organizmu.

Polecamy: CATERING FIT + SUPLEMENTY – DIETA PUDEŁKOWA W CZĘSTOCHOWIE I OKOLICACH

Podstawą diety jabłkowej jest ilość dostarczanych organizmowi kalorii – zgodnie z jej zamysłem, nie powinnyśmy przekraczać tysiąca kalorii na dobę. To właśnie z tego powodu pierwsze efekty zobaczymy już po kilku dniach. Na dodatek działa ona nie tylko odchudzająco, ale również oczyszczająco.

Polecamy: Pestka z AVOCADO opóźnia procesy starzenia!

Możliwości diety jabłkowej są dwie – w jednej, bardziej rygorystycznej, spożywamy wyłącznie jabłka, w drugiej natomiast jabłka są tylko dodatkiem do zbilansowanych posiłków. Niestety musimy mieć świadomość tego, że ten pierwszy niesie za sobą ryzyko niedostarczenia organizmowi odpowiednich składników odżywczych, niezbędnych do jego prawidłowego funkcjonowania, a w konsekwencji może doprowadzić do jego wyniszczenia. Lepiej więc wybrać wariant drugi, oczywiście stosując się do zasad tysiąca kalorii na dobę. Wszelkiego rodzaju tłuste produkty są więc wykluczone. Co zatem zjeść? Na śniadanie możemy naleśniki z jabłkiem, na obiad 100 g piersi indyka, 100 g brązowego ryżu, brokuły gotowane na parze i jabłko, a na kolację grillowaną rybę z jabłkami. Jeśli zgłodniejmy, możemy sięgnąć po jogurt naturalny.

Polecamy: PEGANIZM – CO TO ZA DIETA?

Poza tym w obu wariantach musimy pamiętać o tym, aby dużo pić – przynajmniej dwa litry wody na dobę. A oprócz tego, zaraz po przebudzeniu, powinnyśmy sięgnąć po szklankę wody zmieszaną z jedną łyżką octu jabłkowego. Pamiętajmy jednak, że dieta jabłkowa – czy to w pierwszym, czy drugim wariancie – nie może trwać dłużej niż siedem dni.

Polecamy: CZYM JEST ORTOREKSJA?

Facebook Comments Box

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *