Niemal każda z nas marzy o prawdziwej miłości rodem z romantycznych filmów czy książek. Niestety poznanie „miłości życia” już za pierwszym razem zdarza się wyjątkowo rzadko. Zdaniem psychologów większość z nas zanim stworzy prawdziwy związek odtwarza trzy podobne modele wchodzenia w relacje. Każda z nich nas czegoś uczy.

Polecamy: JA SUBTELNIE POKAZAĆ FACETOWI, ŻE CI SIĘ PODOBA?

Psychologowie wyróżnili trzy rodzaje relacji. Pierwsza – romantyczna – dotyczy młodzieńczych miłości. Zakochujemy się, idealizujemy, nie widzimy świata poza drugą połówką i wierzymy, że tak będzie do końca. Ogarnięte tym uczuciem jesteśmy gotowe poświęcić nasze zasady i przekonania, ponieważ wydaje nam się, że nasz związek jest tego wart. Z czasem jednak „bańka” pryska, a my ponownie musimy szukać miłości życia. Ta druga jednak jest zazwyczaj bardziej skomplikowana.

Polecamy: DLACZEGO WARTO REGULARNIE UPRAWIAĆ SEKS?

Jesteśmy przecież świadome, jakie popełniłyśmy błędy w poprzedniej relacji i na pewno nie chcemy ich powtórzyć. W nowym związku szukamy czegoś zupełnie innego. W efekcie chwile szczęścia przeplatane są ciągłymi kłótniami. Musimy liczyć się z tym, że zostaniemy zmanipulowane, okłamane, a nawet zranione. I tak powoli nasza relacja chyli się ku upadkowi. Wychodzimy z niej poturbowane i przekonane, że nikt o nas nie zadba tak, jak my same, w związku z czym przestajemy szukać i czekać. I nagle oto jest – facet, który z pozoru nie pasuje do naszego wyobrażenia o miłości, staje się naszym towarzyszem życia, na dobre i złe… Dostajemy od niego to, co nas uszczęśliwia. Akceptujemy partnera takiego, jakim jest. To właśnie taką relację nazywamy miłością dojrzałą.

Polecamy: OSIEM RODZAJÓW MIŁOŚCI. KTÓRY DOTYCZY CIEBIE?

Facebook Comments Box

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *