Wiedziałyście, że można wyróżnić aż osiem rodzajów miłości? Kiedy uda wam się zrozumieć różne formy tego uczucia, będziecie mogły uświadomić sobie, jak głęboko jesteście połączone z ludźmi obecnymi w waszym życiu.

Polecamy: JA SUBTELNIE POKAZAĆ FACETOWI, ŻE CI SIĘ PODOBA?

Agape
To miłość bezwarunkowa i bezinteresowna. Często nazywana jest też miłością duchową. Obecnie niewielu ludzi wydaje się być zdolnym do odczuwania tego rodzaju miłości.

Polecamy: DLACZEGO WARTO REGULARNIE UPRAWIAĆ SEKS?

Eros
Miłość kojarzona jest przede wszystkim z pożądaniem i fizycznością. Jest bardzo namiętna i intensywna, pobudza w ludziach seksualne marzenia.

Polecamy: PRZYPRAWY I ROŚLINY, KTÓRE PODWYŻSZĄ WASZE LIBIDO NIE TYLKO W SYPIALNI

Philia
Miłość ta jest wolna od emocji i popędów, za to duży nacisk kładzie na duchowy związek między partnerami. Z tego też powodu niejednokrotnie nazywana jest miłością platoniczną.

Polecamy: SEKS: 5 PODNIECAJĄCYCH MIEJSC, W KTÓRYCH MUSISZ GO SPRÓBOWAĆ

Filautia
Miłość do samego siebie. Zdaniem wielu psychologów to właśnie od niej powinniśmy zacząć, gdy chcemy stworzyć udany związek. Oczywiście nie chodzi tu o bycie narcyzem, jednak gdy nie doceniamy siebie i nie kochamy, tak naprawdę nie możemy pokochać drugiego człowieka.

Polecamy: JAK ROZPOZNAĆ, ŻE TKWISZ W TOKSYCZNYM ZWIĄZKU?

Storge
To miłość rodzicielska charakteryzująca się silnym przywiązaniem do drugiego człowieka. Takie uczucie może pojawić się również w związku. Nie ma tu jednak znaczenia atrakcyjność fizyczna ani seksualna. W tej miłości znajdziemy silną więź i zażyłość między bliskimi sobie ludźmi.

Polecamy: CZYM JEST ASEKSUALIZM?

Pragma
To miłość dojrzała, która rozwija się przez długi czas. Odczuwając taką miłość, posiadamy poczucie ochrony, spokoju i komfortu w obecności drugiej osoby, bez robienia czegokolwiek konkretnego lub prowadzenia rozmowy.  Pary, które są ze sobą przez wiele lat i nadal trzymają się za ręce, to doskonały przykład pragmy.

Polecamy: JAK ZNALEŹĆ PUNKT G U FACETA?

Ludus
To miłość zabawna, którą można porównać do uczucia, które nam towarzyszy na początku związku – motyle w twoim brzuchu, zawroty głowy, które pojawiają się, kiedy widzisz swoją miłość. Dzięki niej jesteśmy podekscytowani życiem, stajemy się aktywni i bardziej żywi.

Polecamy: SYPIALNIANE GRY DLA DWOJGA. ZAGRASZ?

Mania
To miłość obsesyjna. Może doprowadzić do groźnej zazdrości, gniewu a nawet szaleństwa .Ludzie kochający obsesyjnie poszukują własnej wartości w dawaniu i otrzymywaniu miłości. Z tego powodu mogą stać się zaborczymi i zazdrosnymi kochankami, czując desperacko potrzebę przebywania obok swojego partnera.

Facebook Comments Box

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *