Dlaczego whisky cieszy się tak ogromną popularnością w najodleglejszych zakątkach świata? Bo jak się okazuje nie jest zwykłym alkoholem – może ona również bardzo korzystnie wpłynąć na nasz organizm. Oczywiście, jeśli będziemy się nią delektować z umiarem!

polecamy: ZALETY HERBATY EARL GREY – DLACZEGO WARTO JĄ MIEĆ W KUCHNI

Dlaczego whisky cieszy się tak ogromną popularnością w najodleglejszych zakątkach świata? Bo jak się okazuje nie jest zwykłym alkoholem – może ona również bardzo korzystnie wpłynąć na nasz organizm. Oczywiście, jeśli będziemy się nią delektować z umiarem! Nic bardziej mylnego. Jest ona bowiem zdrowa tylko wtedy, gdy pijemy ją w umiarkowanych ilościach. A na czym polega jej moc? Po pierwsze whisky ma niewiele kalorii – jest więc o wiele lepszym wyborem niż wódki smakowe, wina, czy piwo. Możesz pić ją bez obaw o wagę, ponieważ zawiera w swoim składzie niewiele cukru.

Poza tym whisky zmniejsza ryzyko zatorów żylnych, przez co sprawdza się w profilaktyce udaru i zawału serca. Zawarte w niej substancje hamują odkładanie się złego cholesterolu w żyłach i korzystnie wpływają na funkcjonowanie mózgu. Z kolei dzięki znajdujących się w niej fenolom, zmniejsza się ryzyko zapadnięcia na choroby serca. Alkohol ten pomaga również w walce z rakiem. W jego skład wchodzi kwas elagowy. Jest to antyoksydant, który zabija komórki nowotworowe oraz wzmacnia naszą odporność. Dodatkowo z badań wynika, że whisky zmniejsza ryzyko wystąpienia takich chorób jak: Alzheimer i demencja. Oprócz tego pomoże strawić nawet najbardziej obfity posiłek.

polecamy: OGÓREK I JEGO DZIAŁANIE PRZECIW NOWOTWOROM PIERSI, SZYJKI MACICY, JAJNIKA, PROSTATY CZY TRZUSTKI

Pamiętajcie jednak, że whisky to alkohol bardzo wymagający. Przygodę z tym trunkiem warto zacząć od jego łagodnych wersji. Inaczej łatwo się zniechęcić. I na zakończenie – wszystko musi mieć swój umiar!

polecamy: JAK POZBYĆ SIĘ WŁÓKNIAKA DOMOWYM SPOSOBEM?

polecamy: PLAMY STARCZE? MOŻESZ JE USUNĄĆ PROSTYM DOMOWYM SPOSOBEM!

 

Facebook Comments Box

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *