Dlaczego whisky cieszy się tak ogromną popularnością w najodleglejszych zakątkach świata? Bo jak się okazuje nie jest zwykłym alkoholem – może ona również bardzo korzystnie wpłynąć na nasz organizm. Oczywiście, jeśli będziemy się nią delektować z umiarem!

polecamy: ZALETY HERBATY EARL GREY – DLACZEGO WARTO JĄ MIEĆ W KUCHNI

To, że whisky ma korzystny wpływ na nasze zdrowie, nie oznacza, że każdego wieczoru możemy sobie pozwolić na małego drinka. Nic bardziej mylnego. Jest ona bowiem zdrowa tylko wtedy, gdy pijemy ją w umiarkowanych ilościach. A na czym polega jej moc? Po pierwsze whisky ma niewiele kalorii – jest więc o wiele lepszym wyborem niż wódki smakowe, wina, czy piwo. Możesz pić ją bez obaw o wagę, ponieważ zawiera w swoim składzie niewiele cukru.

Poza tym whisky zmniejsza ryzyko zatorów żylnych, przez co sprawdza się w profilaktyce udaru i zawału serca. Zawarte w niej substancje hamują odkładanie się złego cholesterolu w żyłach i korzystnie wpływają na funkcjonowanie mózgu. Z kolei dzięki znajdujących się w niej fenolom, zmniejsza się ryzyko zapadnięcia na choroby serca. Alkohol ten pomaga również w walce z rakiem. W jego skład wchodzi kwas elagowy. Jest to antyoksydant, który zabija komórki nowotworowe oraz wzmacnia naszą odporność. Dodatkowo z badań wynika, że whisky zmniejsza ryzyko wystąpienia takich chorób jak: Alzheimer i demencja. Oprócz tego pomoże strawić nawet najbardziej obfity posiłek.

polecamy: OGÓREK I JEGO DZIAŁANIE PRZECIW NOWOTWOROM PIERSI, SZYJKI MACICY, JAJNIKA, PROSTATY CZY TRZUSTKI

Pamiętajcie jednak, że whisky to alkohol bardzo wymagający. Przygodę z tym trunkiem warto zacząć od jego łagodnych wersji. Inaczej łatwo się zniechęcić. I na zakończenie – wszystko musi mieć swój umiar!

polecamy: JAK POZBYĆ SIĘ WŁÓKNIAKA DOMOWYM SPOSOBEM?

polecamy: PLAMY STARCZE? MOŻESZ JE USUNĄĆ PROSTYM DOMOWYM SPOSOBEM!

 

Facebook Comments Box

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *