Twoja szafa pęka w szwach, a ty uważasz, że jak zwykle nie masz się w co ubrać? Gdybyś wyjęła wszystko, co się w niej znajduje, z pewnością znalazłabyś mnóstwo ciekawych zestawów. W tym tkwi właśnie problem. Przez nadmiar ubrań często nawet nie wiemy, jakie perełki modowe mamy. Ale koniec z tym! Czas, aby zabrać się za swoją szafę i wszystko w niej pięknie poukładać!

Polecamy:  JAK SKUTECZNIE WYCZYŚCIĆ OŚWIETLENIE DOMOWE?

Aby zrobić porządek w szafie z pewnością będziesz potrzebować dużo czasu. Musisz się z tym liczyć. Zacznij od wyjęcia wszystkiego, co się w niej znajduje. Tak, tak te rzeczy, które miały tam trafić tylko na chwilę, też mają zniknąć.

Polecamy: JAK UŁATWIĆ SOBIE SPRZĄTANIE?

Przejrzyj dokładnie wszystkie ubrania. Stwórz cztery grupy: ubrania, które są zniszczone i do niczego się nie nadają, ubrania, które już ci się znudziły, ale z powodzeniem może wykorzystać je ktoś inny, ubrania, co do których nie jesteś pewna, czy będziesz w nich jeszcze chodzić oraz ubrania, które nosisz na co dzień. Najlepiej będzie, jeśli przymierzysz każdy ciuch i zweryfikujesz, czy rzeczywiście dobrze się w nim czujesz i go kiedykolwiek założysz.

Nie bądź sentymentalna – to, że przed pięcioma laty byłaś w danej sukience na udanej randce zupełnie nic nie znaczy, jeśli teraz wyglądasz w niej niekorzystnie. Gdy już zdecydujesz, co ponownie powinno trafić do twojej szafy, ułóż ubrania kolorystycznie bądź od tych najkrótszych do najdłuższych. Poza tym spódnice i spodnie wieszaj na specjalnych wieszakach z klamrami. Jeśli masz taką możliwość ubrania, których na razie nie będziesz nosić, np. zimowe, schowaj do pudełka i postaw do szafy – w ten sposób nie będą zajmować miejsca na wieszakach.

Facebook Comments Box

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *