Marzy wam się sypialnia rodem z historycznych filmów? Zastanawiacie się, jak ją zaaranżować? Podstawowym elementem powinno być łóżko z baldachimem. Jednak wciąż uchodzi ono za towar ekskluzywny więc sklepowych propozycji jest jak na lekarstwo. Jeśli jednak wykażecie się uporem i pomysłowością i skorzystacie z naszych rad to uzyskacie oczekiwany efekt.

Polecamy: CZY KOLOR WNĘTRZA MA WPŁYW NA NASZĄ PSYCHIKĘ?

Najprostszym rozwiązaniem jest zatrudnienie stolarza – najlepiej zaufanego – i poproszenie o wykonanie stelaża zgodnego z indywidualnym życzeniem. Do tego dokupicie tkaninę i gotowe.

Polecamy: POSTAW NA STYL I NAJMODNIEJSZE TRENDY – TAPICEROWANE MEBLE

Jeśli macie ograniczoną ilość miejsca, stelaż lepiej zastąpić moskitierą bądź zawieszoną pod sufitem zasłonką. W tym celu najlepiej kupić metalową szynę w kształcie litery „U” – jeśli oczywiście chcemy, aby baldachim okalał łóżko ze wszystkich stron – i przymocować do sufitu.

Polecamy: JAK WYBRAĆ KANAPĘ DO POKOJU NASTOLATKA?

Jeśli nie chcemy być otoczone materiałem z każdej strony, możemy postawić na pręt w kształcie litery L. Kolejna wariacja na ten temat polega na zamontowaniu prętów po przeciwnych stronach łóżka (równolegle), dzięki czemu możemy swobodnie przesuwać zasłony. Do stworzenia takiej kompozycji możemy również wykorzystać… dwa krótkie karnisze, które zamontujemy na suficie równolegle do siebie.

Polecamy: WYBIERAMY DRZWI WEWNĘTRZNE

Ważna uwaga w kwestii doboru tkanin – stawiajcie przede wszystkim na jasne i zwiewne materiały tak, aby nie przytłaczały one wnętrza.

Facebook Comments Box

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *