Znudziły ci się gładkie ściany w mieszkaniu? Chcesz odmienić jego wnętrze? Możesz to zrobić w prosty i szybki sposób. Postaw na… wzory, które wniosą do domu oryginalność i świeżość, a jednocześnie dadzą upust naszej wyobraźni.

Polecamy: JAK WYBRAĆ KANAPĘ DO POKOJU NASTOLATKA?

Najprostszym sposobem będzie oczywiście kupienie gotowych szablonów i wykonanie ich na ścianie. Jeśli jednak chcemy uzyskać nieco bardziej oryginalne efekty, postawy na wzorki własnej produkcji. Jak je zrobić? Sposobów jest wiele. Do ich powstania możemy na przykład wykorzystać… szmatkę. Zanurzamy ją w wiaderku z wybranym kolorem, wyciskamy i nierównomiernie odciskamy na ścianie – możemy postawić na kilka „ciapków” lub odcisnąć w ten sposób całą ścianę. Bardzo tanim sposobem na uzyskanie efektownej dekoracji ściany, jest skorzystanie z gąbki, najlepiej kąpielowej. Im grubsza będzie jej struktura, tym wyraźniejszy powstanie wzór. Gąbkę namaczamy w wybranym kolorze farby i stemplujemy nią ścianę.

Polecamy: WYBIERAMY DRZWI WEWNĘTRZNE

Jeśli decydujesz się na całkowitą zmianę koloru, możesz sięgnąć po folię bąbelkową. Zacznij od pomalowania wybranej powierzchni grubszą, bazową warstwą farby. Do jeszcze wilgotnej ściany przyłóż folię bąbelkową. Zbierze ona część wilgoci i utworzy przy tym regularne odbicia. Dodatkowo możesz pokusić się o zamoczenie folii w kontrastowym kolorze. Dzięki temu uzyskasz jeszcze ciekawszy efekt. Ciekawym sposobem jest również zastosowanie zwykłej, przezroczystej folii spożywczej.

Polecamy: CZY KOLOR WNĘTRZA MA WPŁYW NA NASZĄ PSYCHIKĘ?

W tym celu najlepiej jednak wymieszaj wybrany odcień z białym. Następnie pomaluj fragment ściany i przyklej do niej folię. Dociśnij ją do ściany za pomocą dużego pędzla. Nie musisz jej wygładzać – jeśli będzie pomarszczona, tym lepiej. Pozostaw folię na 4 godziny, aż farba nieco wyschnie. W międzyczasie zajmij się kolejną częścią ściany.  Po upływie 4 godzin ostrożnie oderwij folię i ciesz się uzyskanym efektem. Ciekawy wzór osiągniemy również wykorzystując… miotłę. Malujemy fragment ściany wybranym kolorem, przykładamy miotłę, dociskamy i robimy energiczne ruchy od góry do dołu.

Polecamy: POSTAW NA STYL I NAJMODNIEJSZE TRENDY

Facebook Comments Box

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *