Odczuwasz ból w klatce piersiowej? Od czasu do czasu masz wrażenie, ze twoje serce nienaturalnie kołacze, albo bije zdecydowanie za szybko? Nie lekceważysz tych objawów. Mogą mieć one związek z chorobami serca, czy układu krążenia.

Polecamy: WYSTARCZY 30 MINUT, BY POZBYĆ SIĘ WSTYDLIWEGO PROBLEMU

Kardiolodzy zgodnie podkreślają: w dobie koronawirusa wielu pacjentów lekceważy sygnały, które wysyła im organizm. W obawie przed szpitalem bagatelizujemy bóle w klatce piersiowej, czy kołatanie serca. Niestety w niektórych sytuacjach może się to skończyć tragicznie. Lepiej więc w razie takich dolegliwości skonsultować się z lekarzem. Na jakie dolegliwości powinniśmy zwrócić szczególną uwagę?

Polecamy: NIE ZAPOMNIJ O BADANIU PIERSI

Sygnałem ostrzegawczym są przede wszystkim bóle w klatce piersiowej. Zwykle ustępują one po kilku minutach. Jeśli są silniejsze niż zwykle, trwają dłużej niż 30 minut i towarzyszą im inne objawy, takie jak nudności, wymioty, obfite poty, duszność czy lęk przed śmiercią, może to świadczyć o zawale serca.

Polecamy: HALUKSY: JAK POWSTAJĄ I JAK JE LECZYĆ?

Innym niepokojącym objawem, który powinniśmy skonsultować z lekarzem jest kołatanie serca. To nieprzyjemne uczucie spowodowane zmianą pracy serca. Innymi słowy, nagle serce bije nam szybciej bądź w sposób niemiarowy. Oczywiście, jeśli jest to jednorazowe, czy zdarza się podczas silnych emocji, stresu, czy dużego wysiłku, nie musimy panikować. Jeśli jednak dolegliwość się powtarza, może świadczyć o chorobie serca bądź krążenia.

Polecamy: TE BADANIA GINEKOLOGICZNE NALEŻY ROBIĆ REGULARNIE!

Bardzo niepokojącym sygnałem wysyłanym ze strony organizmu są też omdlenia. Jeśli się powtarzają, koniecznie skonsultujmy to z lekarzem. Poza tym konsultację ze specjalistą należy również wziąć pod uwagę, gdy występują częste uczucie uderzenia krwi do głowy, uczucie gniecenia i ucisku w klatce piersiowej, duszności, także po wysiłku fizycznym, a także obrzęki twarzy i kończyn.

Polecamy: CZYM JEST LABIOPLASTYKA?

Podczas konsultacji lekarz może zlecić konkretne badania, które pozwolą potwierdzić lub wykluczyć obecność choroby serca lub układu krążenia. Do tych najczęściej wykonywanych zaliczyć można EKG spoczynkowe (badanie czynności serca bez obciążenia), EKG wysiłkowe (badanie czynności serca przy obciążeniu), Badanie metodą Holtera (całodobowy zapis rytmu mięśnia sercowego, Echo serca (ocena anatomii i funkcji mięśnia sercowego oraz zastawek serca aparatem USG).

Komplet badań + konsultacja z kardiologiem w ciągu jednego dnia w Medyk Centrum. Pacjent powinien przyjść na czczo o godz. 7-10 na badania laboratoryjne a następnie przyjść na wizytę po 15:00 do kardiologa.

W pakiecie badań:

  • badania laboratoryjne: – badania pobrane w dniu diagnostyki pomiędzy 7-10,
    • Morfologia
    • Lipidogram
    • Glukoza
    • Kreatynina
    • Kwas moczowy
    • Elektrolity (sód, potas)
    • TSH
  • EKG spoczynkowe – przed wizytą
  • wizyta kardiologiczna
  • UKG – echo serca – na wizycie kardiologicznej
  • test wysiłkowe – ekg wysiłkowe

REJESTRACJA TELEFONICZNA   (34) 365 46 66

Facebook Comments Box

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *